logo

High Above The Sky

Všetko to začalo fotkou na lampe. Fotkou, z ktorej som mala na druhý deň modrinu cez polovicu ruky a zodraté tanečné cvičky. Síce nás mnohí podozrievali, že je to montáž, verte, že kým sme dosiahli to, čo sme chceli, polietala som si okolo lampy niekoľko ráz. No stálo to za to! Svedčí o tom nielen úspech samotnej fotky v našom okolí, ale aj niekoľko medzinárodných a svetových úspechov, ktoré sme s fotografiou získali. Fotka vznikla pár rokov dozadu v Spišskej Sobote. Práve ona bola impulzom, aby sme na nich začali pracovať ďalej a tak vznikla séria vydarených fotografií v pohybe.

Tanec je ako droga. Rozlieva sa do žíl, prechádza celým telom a odnáša vás do nepoznaných výšin. Tanec je ako láska na prvý pohľad. Rozbúcha vám srdce, roztrepoce motýlie krídla a odnesie vás kamsi do cukrových oblakov. Tanec je ako beh na dlhé trate. Aj keď niekedy nevládzete, z útrob vašeho vnútra sa z ničoho nič v poslednej chvíli vyvalí chumáč energie a vy v diaľke vidíte cieľ, po ktorom ste tak dlho túžili. Keď počujete hudbu, celé telo sa zrazu ocitne mimo času a priestoru. Nechávate sa viesť dušou, splývate z hudbou, dávate zo seba všetko, čo v daný moment dať môžete.

Smútok, láska, radosť, dve tváre, čierna, biela, deň, noc, mier, vojna, zlomené srdce, pokoj v duši. Všetko sa dá vyjadriť tancom. Všetko, na čo si len spomeniete….

Dnes by sme Vám radi ukázali ďalšie, ktoré do tanečnej série pribudli. Nesú názov “High Above The Sky” a okrem tanca sú ich súčasťou aj naše nádherné Vysoké Tatry, ktoré v kombinácii s krásou pohybu vytvárajú dokonalú kombináciu.

Ak sa chcete pozrieť, ako fotografie vznikali, určite nezabudnite na zákulisné video, ktorého autorom je Sebastián Kučkovský.

Photo: Martin Krystynek

Video: Sebastian Kučkovský

Model: Ivanka Petrušová

martinkrystynek.com-0001 martinkrystynek.com-0002 martinkrystynek.com-0003 martinkrystynek.com-0004 martinkrystynek.com-0005 martinkrystynek.com-0006 martinkrystynek.com-0008 martinkrystynek.com-0009 martinkrystynek.com-0010

  • Share

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest

Share This