logo

World Photographic Cup 2015

Montpellier, France, April 12th, 2015
Peter Bagi Master QEP, Natália Benčičová, Raťo Blaško, Pavol Delej, Lucia Eggenhofer, Norbert Eggenhofer, Stanislava Hricová, Martin Krystýnek QEP, Gabriel Lipták QEP, Matej Michalík, Ján Štovka Master QEP, Mária Švarbová, Vlado Veverka, slovenskí fotografi, ktorí sa zúčastnili celosvetovej súťaže World Photographic Cup a vďaka štyrom finalistom zabezpečili Slovensku vynikajúce siedme miesto, o ktoré sa podelili s fotografmi z Francúzka.
Body pre slovenský tím získali: Natália Benčičová, ôsme miesto v kategórii portét, a v kategórii Landscape Ján Štovka Master QEP, piate miesto, Matej Michalík siedme miesto a Gabriel Lipák desiatete miesto.
Slovensko má v sútaži zastúpenie aj v organizačnom tíme. Martin Vrabko Master QEP, spoluzakladateľ súťaže je zárovaň aj predseda poroty. Martin Vrabko odovzdal hlavnú trofej, Svetový pohár,  víťaznému tímu z USA. Na druhom mieste sa umiestnil tím z Portugalska a tretiu priečku si odnášajú fotografi z Austrálie.
Martin Vrabko k výsledkom súťaže povedal: „Som nesmierne rád, že sa mladým slovenským fotografom podarilo presadiť v tak náročnej a vysoko kvalitne obsadenej súťaži. Obzvlášť by som vyzdvihol úspech slovenskej krajinárskej fotografie, kde sme získlali 100% účasť vo finálane na bodovaných miestach. Verím že tieto výsledky povzbudia a podporia ku kreativite a spolupráci dalších fotografov a další ročník slovenský tím dosiahne na ešte vyššie méty.“
World Photographic Cup je celosvetová súťaž tak individulánych fotografov ako aj tímov, organozivaná pod hlavičkou FEP (Federation of European Photographers), PPA (Professional Photographers of America), UAPP (United Asia Professional Photography) and AIPP (Australian Institute of Professional Photography).
-Martin Vrabko Master QEP –
 • preloading
  <br />
<b>Notice</b>: Undefined variable: attatchmentID in <b>/nfsmnt/hosting1_2/8/b/8bf655e9-fc9e-400d-a490-fa412d8cb7b4/martinkrystynek.com/web/wp-content/plugins/imaginem-shortcodes-r4/shortcodes/portfolio-blocks.php</b> on line <b>130</b><br />
 • preloading
 • preloading
 • preloading
 • preloading
 • preloading
 • preloading
 • preloading
 • Share

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest

Share This